Kierowca stale przebywający w trasie szuka dla siebie alternatywnych metod zamawiania części do pojazdów ciężarowych. Trzeba przyznać, że obecnie nie brakuje sklepów motoryzacyjnych i hurtowni posiadających oddziały stacjonarne i jednocześnie prowadzących strony internetowe. Znaleźć również można takich sprzedawców, którzy starają się prowadzić jedynie wysyłkę kurierską zamawianych przez klientów części do tirów i innych akcesoriów. W Internecie prowadzone są także serwisy aukcyjne na których licytowane są wystawiane na sprzedaż używane części i zamienniki do pojazdów ciężarowych.

Obsługa stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych

Sposób obsługi stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych sprzyja przeprowadzaniu dobrze przemyślanych i skonsultowanych zakupów. Opiera się bowiem głównie na bezpośrednim kontakcie z kierowcą, który zatrzymuje się na trasie w celu odbioru zamówionego przez siebie wcześniej towaru lub podaje adres dowozu wcześniej opłaconej przez siebie części samochodowej. Zawsze jednak może upewnić się, że kupowany przez niego zamiennik posiada taką samą jakość jak oryginalna część, która jest nieco lub znacznie droższa. Wiele sklepów stacjonarnych współpracuje także z producentami pojazdów ciężarowych, dlatego kierowcy jeżdżący tirami marki STAR czy SCANIA będą na pewno zadowoleni ze skorzystania z ofert polecanych przez nich importerów lub eksporterów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie centra sprzedaży części do ciężarówek zajmują się rozprowadzaniem oryginalnych części do pojazdów transportowych, dlatego skorzystanie z ich oferty dobrze jest poprzedzić zapoznaniem się z asortymentem udostępnianym przez większą liczbę sprzedawców.

 

Zdecydowanie najwięcej możliwości w tym zakresie stwarza odwiedzenie stron internetowych znanych hurtowni, ponieważ znaleźć można na nich oferty dotyczące sprzedaży produktów nie znajdujących się na półkach. Poza tym serfowanie po Internecie pozwala na porównanie cen wielu amortyzatorów i siłowników oraz pasów transportowych czy kluczy do kół.