Wielu posiadaczy samochodów – nie tylko tych ciężarowych – jest zdania, że tylko oryginalne części nadają się do montażu w aucie. Cieszą się one opinią najbardziej niezawodnych produktów na rynku, co ma gwarantować trwałość i skutecznie rozwiązywać problemy z silnikiem, zawieszeniem, sprzęgłem czy hamulcami.

Jednocześnie przedsiębiorcy zarządzający firmami zajmującymi się transportem towarów szukają oszczędności i sposobów na ograniczenie wydatków związanych z serwisowaniem floty transportowej. Czy można kupić dobrej jakości części tir w atrakcyjnej cenie?

 

Chociaż mogłoby się wydawać, że najniższe ceny oferują hurtownie z częściami do ciężarówek, równie atrakcyjne oferty znaleźć można w sklepach. Wiele zależy od tego, jak wysoką marżę na proponowane przez siebie produkty narzuca konkretna placówka. Osoby poszukujące części w korzystnych cenach powinny też przejrzeć oferty sklepów działających online. Porównanie cen w kilku sklepach i hurtowniach z pewnością pozwoli znaleźć najbardziej korzystną propozycję.

Dobrym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z koniecznością zakupu części SCANIA, DAF czy Jelcz jest też poszukanie zamienników oryginalnych części do ciężarówek, które dostępne są w nieco niższej cenie, ale charakteryzują się równie wysoką lub bardzo zbliżoną jakością. Należy jednak pamiętać, że powinny to być produkty trwałe i zapewniające bezpieczne i długie użytkowanie, a takie na pewno nie są tanie podróbki. Najkorzystniej jest poradzić się kompetentnego sprzedawcy bądź mechanika w kwestii wyboru części zamiennych rzetelnych firm.

 

W przypadku przedsiębiorstw zajmujących się transportem towarów, które posiadają rozbudowaną flotę samochodów ciężarowych, można też nawiązać dłuższą współpracę ze sklepem lub hurtownią części do tirów. Wiele z nich przygotowuje dla swoich klientów programy lojalnościowe lub też umożliwia korzystanie ze specjalnych zniżek w przypadku kolejnych zakupów. Takie rozwiązanie również pozwala obniżyć wydatki związane z kupnem części do ciężarówek.